K.Muzaffer Gençer “Güneşin Yeniden Doğuşu” Sergisi´nde

K.Muzaffer Gençer “Güneşin Yeniden Doğuşu” Sergisi´nde

K.Muzaffer Gençer “Güneşin Yeniden Doğuşu” Sergisi'nde

İstanbul’un sanat dünyasına yeni katılan sanat merkezlerinden biri olan Toro Karaköy Art Gallery 2022 yılının son sergisi olan küratörlüğünü Murat Küçükkayalı’nın yaptığı “Güneşin Yeniden Doğuşu” adlı Karma Sergisini24 Aralık 2022 Cumartesi günü sanatseverlerin izlenime sundu. Galerinin 3. Karma Sergisi olan bu sergide 9 sanatçının eserleri sergilenmekte.

Sergide; Aysel Erken, Ayten Erken, Çağla Buket Karpınar, Ebru Sağlam, K. Muzaffer Gençer, Melek Uysal, Müge Yıldız, Öznur İleri Kepçe ve Sabahat Bayar’ın eserleri bulunuyor.

Sergi; 05 Ocak 2023 tarihine kadar sanatseverlerin izlenime açık olacak.

Sergide Eseri Olan Sanatçı K.Muzaffer Gençer Kimdir?İstanbul Nişantaşı’nda doğdu. Nişantaşı Kız Lisesi ve Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.2002-2006 Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi [İKGM], 2007-2011 İstanbul Teknik Üniversitesi Güzel Sanatlar [İTÜSEM] Resim Atölyelerinde eğitim programlarına devam etmiştir. Canlı renk seçeneği ve kuvvetli fırça darbeleri ile duygularını aktaran ekspresyonist, soyut tarzdaki yapıtlarında fovizm etkisi görülmektedir. Şiirlerindeki coşku ve evrensel yaklaşım resimlerinde de hissedilmektedir. Yapıtlarından bazıları ABD’de sanatsal ürünlerin dizayn edildiği moda sektöründe kullanılmaktadır.

Evli 2 çocukludur. Banka emekli müdürlerindendir.

Paris La Capitale Galerie’de (2 yapıtı mevcuttur) 3 kişisel, 3’lü grup ve karma, Paris Galerie Celal’de 1, Paris Anadolu Kültür Merkezi Galerisinde  (3 yapıtı mevcuttur) 5, Paris Corrado Bortone Galeri'de 1 ve La Galerie Beaute Du Matin Calme'de 3 karma sergisi olmuştur. Paris Louvre Müzesi Carrousel Salonlarında düzenlenen Art Shopping Ekim 2017, Mayıs 2018, Ekim 2018, Mayıs 2019, Ekim 2019, Haziran 2021, Ekim 2021, Nisan 2022, Ekim 2022 ve Art Shopping Cote d'azur Cannes Aralık 2017 Uluslararası Çağdaş Sanat Sergilerine katılmıştır. Yunanistan (Komotini, Selanik, Midilli)’de 7,  Hollanda-Amsterdam'da 1, Bulgaristan-Plovdiv’de 1, Almanya-Berlin’de 2, İtalya (Padova, Venedik, Roma)’da 5 karma ve toplamda 300’den fazla sergi ve fuarlara katılmıştır. (Pandemi döneminde 25’i on-line olmak üzere) Tüyap-Artist 19-20-21-24 ve İstanbul Art Show 1-2 de yer almıştır.  Paris Anadolu Kültür Merkezi, RHMD, SAKÜDER ve Ressamlar Derneği üyesidir. (2011-2016 tarihleri arasında 6 yıl Ressamlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.) İBB “Senin İstanbul’un” resim yarışması üçüncüsüdür.

Sergi @torokarakoy Instagram hesabını takip edebilirsiniz. Hacımimi Mahallesi Kanaryalı Sokak 7 Numara - Beyoğlu’ndaki adresinde hafta içi ve Cumartesi günleri dahi 10:00-18:00 arasında ziyaret edilebilir.

K.Muzaffer Gençer “Güneşin Yeniden Doğuşu” Sergisi´nde 1
K.Muzaffer Gençer “Güneşin Yeniden Doğuşu” Sergisi´nde 1
K.Muzaffer Gençer “Güneşin Yeniden Doğuşu” Sergisi 1
K.Muzaffer Gençer “Güneşin Yeniden Doğuşu” Sergisi´nde 2
K.Muzaffer Gençer “Güneşin Yeniden Doğuşu” Sergisi 2
K.Muzaffer Gençer “Güneşin Yeniden Doğuşu” Sergisi´nde 3
K.Muzaffer Gençer “Güneşin Yeniden Doğuşu” Sergisi 3
K.Muzaffer Gençer “Güneşin Yeniden Doğuşu” Sergisi´nde 4
K.Muzaffer Gençer “Güneşin Yeniden Doğuşu” Sergisi 4
K.Muzaffer Gençer “Güneşin Yeniden Doğuşu” Sergisi´nde 5
K.Muzaffer Gençer “Güneşin Yeniden Doğuşu” Sergisi 5
K.Muzaffer Gençer “Güneşin Yeniden Doğuşu” Sergisi´nde 6
K.Muzaffer Gençer “Güneşin Yeniden Doğuşu” Sergisi 6
K.Muzaffer Gençer “Güneşin Yeniden Doğuşu” Sergisi´nde 7
K.Muzaffer Gençer “Güneşin Yeniden Doğuşu” Sergisi 7
K.Muzaffer Gençer “Güneşin Yeniden Doğuşu” Sergisi 8
K.Muzaffer Gençer “Güneşin Yeniden Doğuşu” Sergisi 9
K.Muzaffer Gençer “Güneşin Yeniden Doğuşu” Sergisi 10

Bülten

Sanat ile ilgili gerçekçi gelişmelerden haberdar olmak için
e-bültene üye olun.

Please place your phone in an upright position.