Elena Lav “Yeni Yıla Merhaba Prestij” Sergisi

Elena Lav “Yeni Yıla Merhaba Prestij” Sergisi

ELENA LAV “Yeni Yıla Merhaba Prestij” Sergisi

İstanbul ART212 Nişantaşı’ nda 19-24 Aralık tarihleri arasındaki “Yeni Yıla Merhaba Prestij” karma sergine katılımı olan Elena Lav“yağlı boya sanatçısıyım. Ukrayna’dan geliyorum ama 8 yıldan uzun bir süredir Türkiye'de yaşıyorum. Burası resim yapmaya başladığım yer” ve “Dünya sanatçıları Dünya barışı için birleşti. Eserlerimizle tüm Dünya’ya barış mesajları vermek, büyük bir onur” diyor. 

Elena Lav kısaca kendini anlatıyor: “İki yüksek eğitimim var. Kadın Giyim Tasarımı Fakültesi ve Hukuk Fakültesi. Benim durumum da İstanbul, yaratıcılık için ideal yerim.

Sanatçı yolculuğum tam olarak İstanbul'da başladı, bu 6 yıl önce oldu. İstanbul’a taşındıktan sonra çok boş zamanım oldu. O dönemde yanlışlıkla sanat üzerine bir ders buldum ve basit bir kalem dersi almaya başladım. Zamanla bu bir tutkuya dönüştü. 

İlk yıl Kurs grubu karışıktı, kara kalemle çizilen yeni başlayanlar ve yağlı boyalarla ileri düzey öğrenciler birlikte çalıştılar. Ama ilk ve en önemli dersimi öğrendim - önce eskiz  peşinde olduğumu tasvir edebilmem gerekiyor. Bu sayede iki yıl boyunca akademik eskiz ustalaştım. Ertesi yıl sulu boya ve akriliklerin karışık resmine adanmıştı ve bundan sonra yağlı boyamaya başladım. Benim en sevdiğim olan yağlı boya oldu”dedi.

 

Elena Lav “Yeni Yıla Merhaba Prestij” Sergisi 1
Elena Lav “Yeni Yıla Merhaba Prestij” Sergisi 2
Elena Lav “Yeni Yıla Merhaba Prestij” Sergisi 3
Elena Lav “Yeni Yıla Merhaba Prestij” Sergisi 4
Elena Lav “Yeni Yıla Merhaba Prestij” Sergisi 5
Elena Lav “Yeni Yıla Merhaba Prestij” Sergisi 6
Elena Lav “Yeni Yıla Merhaba Prestij” Sergisi 7
Elena Lav “Yeni Yıla Merhaba Prestij” Sergisi 8

Bülten

Sanat ile ilgili gerçekçi gelişmelerden haberdar olmak için
e-bültene üye olun.

Please place your phone in an upright position.