Cem Mansur Elgiz Müzesi Konuşması

Cem Mansur Elgiz Müzesi Konuşması

Cem Mansur Elgiz Müzesi Konuşması  

“Hayata Dönüş” sergisinin atıfta bulunduğu Gustav Mahler’in 2 Numaralı Resurrection senfonisi ışığı altında orkestra şefi Cem Mansur’un “Diriliş: Mahler, Tolstoy ve ötesi” konulu konuşması 20 Eylül Çarşamba günü 18.00’da Elgiz Müzesi’nde dinlemeye sunuldu. 

Türkiye’nin ilk çağdaş sanat müzesi olan Elgiz Müzesi’nin kendi koleksiyonundan hazırlanan yeni seçkisi Hayata Dönüş, 2 Ağustos’ta sergilenmeye başladı. Pandemi döneminde yüzleştiğimiz olumsuzlukların akabinde, koleksiyonda bulunan Thomas Struth’un Wuhan adlı eserin gölgesinde oluşturulan 2020’deki Yıkılan Hayaller adlı sergi oluşturuldu. Yıkılan Hayaller sergisinin döngüsel bir parçası olarak Hayata Dönüş sergisi, yıkıcı etkilerin ötesine geçip gelecek umutlarını sanatsal bir dönüşümle ortaya koymak üzere hazırlandı.  
Hayat, bir döngüdür ve her anında bir şey sona ererken, bir başkası başlar. Yeniler, umudun müjdecisi olur. İnsanoğlu, kendini hayatın bu ritmine bırakmaktadır. Farklı coğrafyalardan sanatçıların bakış açılarıyla oluşturulmuş seçkiye eşlik eden, Gustav Mahler’in Symphony No 2 Resurrection konser tınıları izleyicinin içsel yolculuğundaki dirilişi çağrıştırıyor. Sergiyi Elgiz Müzesi’nde 30 Eylül’e kadar ziyaret edebilirsiniz.  

Cem Mansur Elgiz Müzesi Konuşması 1
Cem Mansur Elgiz Müzesi Konuşması 2
Cem Mansur Elgiz Müzesi Konuşması 3
Cem Mansur Elgiz Müzesi Konuşması 4
Cem Mansur Elgiz Müzesi Konuşması 5
Cem Mansur Elgiz Müzesi Konuşması 6
Cem Mansur Elgiz Müzesi Konuşması 7
Cem Mansur Elgiz Müzesi Konuşması 8
Cem Mansur Elgiz Müzesi Konuşması 9
Cem Mansur Elgiz Müzesi Konuşması 10
Cem Mansur Elgiz Müzesi Konuşması 11
Cem Mansur Elgiz Müzesi Konuşması 12

Bülten

Sanat ile ilgili gerçekçi gelişmelerden haberdar olmak için
e-bültene üye olun.

Please place your phone in an upright position.