Bedri Baykam´ın Son Kitabı

Bedri Baykam´ın Son Kitabı "Yüzyıl Virajında Türkiye"

BEDRİ BAYKAM'ın Son Kitabı "YÜZYIL VİRAJINDA TÜRKİYE" 

Kitabın tanıtımı 8 Mayıs 2023 Pazartesi günü saat 16.00-19.00 arası İstanbul'da Piramit Sanat'ta yapıldı. “Yüzyıl Virajında Türkiye” Kitabı 6 Mayıs Cumartesi gününden itibaren Piramid Sanat'ta bulunacak. 

Kitap, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında, ikinci asrına geçiş yapacağı iktidarı seçmek için kıran kırana ve her zerresi farklı polemiklerle dolu bir seçim sürecinde yayınlandı. 

Geleceğimizin en keskin virajına yaklaştığımız bu seçimden önce, siyasi ortamımızın iniş-çıkışlarını, politikanın kaygan zeminlerini, iktidar partisinin ısrarla başrol oynadığı “karartma” operasyonlarını ve üst üste gelen hukuksuzluklar dizisini aktaran “Yüzyıl Virajında Türkiye”, aynı zamanda dünyanın genel gidişatına makro bir bakış sunuyor. 

Gerek Kılıçdaroğlu’nun gerek Erdoğan’ın oluşturduğu ittifaklar büyük tartışmalar ve mayınlı bölgeler yarattı. Bu kavganın ortasında kendilerini Cumhurbaşkanı adayı yapmayı başaran Muharrem İnce ve Sinan Oğan’ın oluşturdukları gri alan ise demokrasi arayışlarının aşması gereken son bir engel olarak ortaya çıktı. 

Cumhuriyetimizin 100. yılı için kutlama hazırlıklarının her platformda gündemde olduğu bu günlerde, halkın çok önemli bir kısmı heyecan içinde sistemin içine yerleşmiş nepotizme, şiddete ve yolsuzluklara dur diyecek yeni bir umut arayışında.  

Baykam’ın son yayını, enflasyonun birden 70’li yıllardaki düzeyine fırladığı ve batılı aktörlerin çeşitli çıkar hesaplarıyla Türkiye’nin seçim takvimini mercek altına aldıkları bir ortamda, bugünlerin yol ayrımlarının ve ülkenin nasıl bir yeni yüzyıla yol alacağının işaretlerini kayda geçirerek tarihe taşıyor. 
 

Bedri Baykam´ın Son Kitabı "Yüzyıl Virajında Türkiye"  1
Bedri Baykam´ın Son Kitabı "Yüzyıl Virajında Türkiye"  2
Bedri Baykam´ın Son Kitabı "Yüzyıl Virajında Türkiye"  3
Bedri Baykam´ın Son Kitabı "Yüzyıl Virajında Türkiye"  4
Bedri Baykam´ın Son Kitabı "Yüzyıl Virajında Türkiye"  5
Bedri Baykam´ın Son Kitabı "Yüzyıl Virajında Türkiye"  6
Bedri Baykam´ın Son Kitabı "Yüzyıl Virajında Türkiye"  7
Bedri Baykam´ın Son Kitabı "Yüzyıl Virajında Türkiye"  8
Bedri Baykam´ın Son Kitabı "Yüzyıl Virajında Türkiye"  9

Bülten

Sanat ile ilgili gerçekçi gelişmelerden haberdar olmak için
e-bültene üye olun.

Please place your phone in an upright position.