ATATÜRK´E SONSUZA DEK LAYIK OLABİLMEK

ATATÜRK´E SONSUZA DEK LAYIK OLABİLMEK

ATATÜRK'E SONSUZA DEK LAYIK OLABİLMEK 

Sevgili okuyucularım Atamızın aramızdan ayrılışının 85. Yıldönümüne sayılı günler kaldı.?Her yıl olduğu gibi bu yılda saatler 09.05’i gösterdiğinde bayraklar yarıya indirilecek, bulunduğumuz yerde saygı duruşuna geçeceğiz, sirenler çalacak ve İstiklal Marşımızı söyleyerek atamızı saygıyla anacağız. 

Her ulusun tarihinde kahramanlar yatar. 
Bizim tarihimizdeki kahramanlar listesinin ilk sıralarında Mustafa Kemal Atatürk gelir.?Yine onun aramızdan ayrılışının üzüntüsünü yaşadığımız günlerdeyiz. 

Atatürk Türk ve Anadolu tarihinin yanı sıra dünya tarihinde de önemli yere sahip bir devlet adamıdır. Fikirlerini insanlığa kabul ettirmiş ve yıllardır inkilapları kabul görmüş bir liderdir. Azmi, başarıları ve ileri görüşlülüğüyle bilinen dünyaya mal olmuş bir şahsiyettir. Ülkemize gelen emperyalist yayılmacı politikaları ile Anadolu topraklarını işgal etme düşüncesi olan büyük batılı devletleri halkın milli duygularını açığa çıkararak kovmuş ve bu başarısıyla birçok devlete örnek olmuştur. 

Atatürk Türk toplumunun Atası ve Türk bilincini en zor zamanlarımızda bizlere aşılayan bir önderdir. Toplumu öyle modern bir çizgiye ulaştırmıştır ki bu kadarını tahmin bile edemeyenler, Atatürk’ün askeri deha olduğu kabul etmek durumunda kalmışlardır. Atatürk İslami bir toplumunda ne kadar önde olabileceğini kanıtlamış ve İslamiyet dinine birçok katkıda bulunmuştur. 
Atatürk yetiştirmiş liderlerin başında gelmektedir. 
Gerek ülkemizi kurtarmak için yaptıkları, gerekse yaptığı devrimler ile Türk milletinin kaderini değiştirmiştir. 

Atatürk Cumhuriyetin ilanından sonra toplumun aksayan ve değiştirilmesi gereken yönlerini tespit etmiş ve bu alanlarda pek çok yenilik yapmıştır.?Yaptığı yeniliklerin en önemlilerinin başında eğitim gelmektedir.?Eğitim alanında yapılan yenilikler sayesinde halk bilinçlendirilmiş, çağdaş medeniyetler seviyesine gelme anlamında çok büyük bir adım atılmıştır.?Atatürk devrimleri ile birlikte toplum yapısını ve halkı modern bir görünüme kavuşmuştur. 

Mustafa Kemal Atatürk 1924’ten 1938’e kadar birçok devrim yapmış ve bu devrimler Türk halkının hayatını çok köklü şekilde değiştirmiştir.?Halk eski ve çağdışı olan birçok özellikten sıyrılarak daha çağdaş ve daha modern bir hal almıştır. 

Atatürk her zaman milletimizin iyiliğini düşünmüş, Türk ulusunu çağdaş uygarlık düzeyine yükseltmek için birçok çalışma yapmıştır. Atatürk olmasaydı ne biz ne de ülkemiz bugünkü durumunda olabilirdi.?Türk gençleri ve Cumhuriyetimize sahip çıkanlar olarak Ata’mıza layık davranışlarda sonsuza kadar bulunmalıyız. 
Çünkü bu vatan kolay kazanılmadı. 
Çünkü bu vatan bu haline kolay gelmedi. 
Yaptığımız her harekette bu günlere gelmek için yapılan fedakârlıkları ve girişilen mücadeleleri hatırlamalı ve onlara layık olabilmek için elimizden geleni yapmalıyız.? 

Sosyal medya paylaşım sitesinin birinde şöyle bir yorum yapılmış.?İnanın benim de katıldığım sıkı bir cevap olmuş. "Sevmek zorunda değilsiniz ama saygı duymak zorundasınız"?Ve bu yorum okuyucular tarafından 12000 beğeni almış.?Benim yorumumda şu oldu. "Atamızı" sizin gibi kompleks sahibi ve saygısızlar zaten sevemez.?Neden mi??Asla taş olsanız baş yaramazsınız da ondan... 

Zaten sizin sevginize hiiiççç ihtiyacı yok. “Biz seven, koruyan, inkılaplarına sahip çıkan ve saygı duyanların sevgisi atamızı sonsuza kadar payidar kılacaktır.” Sözün bittiği yer.?Nokta. Atatürk’e layık olabilmek onun inkılaplarına sahip çıkıp uygulamakla mümkün olur. Onun yaptığı devrimlerden ayrılmadan her zaman bilimin ışığında ve doğru insanlar olarak yolumuzda ilerlemeliyiz.? 

Vatanımızı koruyup vatanımıza ve Atatürk ilkelerine sahip çıkmalıyız.?Bugün Atamızı sonsuz saygı ile anarken, varlığımızla bağımsız ve hür yaşamamızı ona ve kurduğu Cumhuriyetimize borçlu olduğumuzu unutmayalım. 

Satırlarıma son vermeden önce söylenmiş olan şu sözleri de yazmak istiyorum.  

Savaşta Türkiye'yi kurtaran, savaştan sonra da Türk Ulus'unu yeniden dirilten Atatürk'ün ölümü, yalnız yurdu için değil, Avrupa için de en büyük kayıptır. Her sınıf halkın O'nun ardından döktükleri içten gözyaşları bu büyük kahramana ve modern Türkiye'nin Ata'sına layık bir tezahürden başka bir şey değildir. 
Winston Churchill, İngiltere Başbakanı, 1938 

Bende “NEMUTLUTÜRKÜMDİYENE” diyor ve yazımı sonlandırıyorum... 

Sağlık ve duyarlılıkla sahiplenerek kalınız sevgili okuyucularım...? 

Bülten

Sanat ile ilgili gerçekçi gelişmelerden haberdar olmak için
e-bültene üye olun.

Please place your phone in an upright position.